14 корисних порад для тих, хто хоче швидко вивчити англійську мову
Люди завжди були напрочуд оптимістичними створіннями. Вони хочуть жити вічно, багато їсти, при цьому не набираючи вагу, ніколи не працювати і одночасно заробляти гроші, вони хочуть дізнатися про те, як швидко вивчити англійську мову та подорожувати без віз. Було б несправедливо критикувати усі ці бажання, але ми повинні розуміти, що деякі з них нереальні.
Кожне велике досягнення у житті вимагає зусиль і самовідданості. Якщо ти хочеш бути у гарній формі, більше працюй і не зловживай шкідливою їжею. Якщо ти хочеш мати успішні відносини - виховуй у собі особистість. І нарешті, якщо ти хочеш мати кращу роботу, вивчай іноземні мови і набувай навичок, щоб у результаті стати незамінним співробітником.
Незважаючи на усі обіцянки, котрі ми чуємо щодня у рекламі, цілком неможливо вивчити іноземну мову за один вечір і навіть тиждень. Але не варто засмучуватися, адже існують поради, які у одному тандемі з вашими старанністю та силою волі, допоможуть дізнатися про те, як вивчити англійську мову швидше та простіше.
Зрозумійте, що вивчення англійської мови – не ракетобудування
Навчальний процес є невід’ємною частиною нашого життя. І якщо прикласти достатньо зусиль, ми будемо здатні зробити набагато більше, ніж зазвичай. Не зважайте на свій вік, стать, професію і життєві погляди, адже саме ці чинники можуть не дозволити вам приєднатися до 500 мільйонної «компанії» людей, котрі володіють англійською мовою як рідною. Вам варто тільки дізнатися про можливості, які перед вами відкриються після остаточного вивчення англійської, і усі ваші побоювання і хвилювання миттєво зникнуть. Отже, залишайтеся у спокої та наполегливо працюйте.
Не дозволяйте граматиці відлякувати вас
Багато людей скаржаться на те, що вони припинили вивчати англійську, тому що не змогли упоратися з 12 часами чи з будь-якими іншими труднощами. Однак такі страшні граматичні прийоми неодмінно знадобляться вам. Вони не що інше, як спеціальні інструменти, котрі збагатять ваше мовлення. Ви колись цікавилися, як працює бензопила, чи не так? Зазвичай вона використовується для обрубування дерев. Граматика працює за подібним принципом. Вам не потрібно розуміти її досконально і запам’ятовувати назви усіх правил для того, щоб правильно їх використовувати.
Пам’ятайте про те, що для того, щоб вивчити англійську швидко, не обов’яково платити
Звичайно, послуги учителя або репетитора хороші речі, але якщо так трапилося, що у вас немає на них коштів, ви все одно можете скористатися іншими варіантами. Наприклад,читання безкоштовних електронних книг або перегляд онлайн уроків допоможуть вам знати англійську навіть краще за тих людей, котрі відвідують групові заняття.
Складіть конкретний план
Ставтеся до вивчення англійської мови настільки серйозно, немов це ваш особистий бізнес-проект. Кожного дня приділяйте хоча б 30 хвилин читанню, аудіюванню чи вивченню слів. Встановіть для себе ціль, яку ви повинні будете досягнути у читанні: наприклад, 300 сторінок на місяць. Дотримуйтеся цієї кількості з ювелірною точністю. Читайте хоча б 2 журналістські статті на тиждень. Використовуйте такі сервіси, як «Words» від «BBC» для збагачування своєї лексики. Відстежуйте свій прогрес і переглядайте уже прочитаний матеріал декілька разів. Проводіть самодіагностику за допомогою онлайн тестів.
Не тримайтеся лише за одну книгу
У магазинах можна зустріти безліч навчальних книжок, однак ні одна з них не є ідеальною. Проглядайте різні тексти та теми. Вибирайте тільки той матеріал, котрий вас цікавить. Якщо у одній книзі ви знайшли цікаву для вас тему, але з нудним поясненням, шукайте кращі або альтернативні варіанти, але ніколи не здавайтеся у навчанні. Адже ваша майбутня кар’єра залежить від того, які знання ви здобудете сьогодні.
Використовуйте спеціальні картки
Простий інструмент – flashcards, двохсторонні картки зі словом або словосполученням на одній стороні і з перекладом або поясненням на другій – допоможуть вам запам’ятати слова швидше. Це легкий, але ефективний спосіб вивчення, тому що ви можете користуватися ним будь-де. Якщо вас дратують клаптики паперу у вашій сумці, ви можете користуватися ними у електронному вигляді у додатках для «iOS» та «Android». Деякі з них навіть пропонують різноманітні ігри і кросворди, щоб закласти словник до вашої пам’яті. Коли ви користуєтеся картками, не забувайте про прийменники – без них слова можуть означати зовсім інші речі.
Складайте свої власні приклади
Слова дуже важливо знати, але вони даремні, якщо ви не будете використовувати їх у своєму мовленні. Не чекайте поки ви не отримаєте можливість використовувати юридичні терміни у коротенькій розмові з незнайомцем. Приділіть невелику кількість часу для написання речень зі словами, котрі ви вже знаєте. Це допоможе вам не тільки добре запам’ятати правопис , а ще й швидко і вільно розмовляти англійською у майбутньому.
Дивіться фільми
Книжки звичайно ж допоможуть вам засвоїти слова. Але більшість з них не продемонструють «практичної» сторони, тобто використовування жаргонізмів та ідіом. Якщо ви не хочете здаватися дивним у розмові з іноземцями, потрібно знати про їхню культуру і повсякденне життя. Ніщо так добре не допоможe вам у цьому, як фільми, з субтитрами або без них. Дивіться відомі вам фільми і зупиняйте їх кожен раз, коли чуєте незнайоме вам слово.
Пам’ятайте, що ваш комп’ютер, планшет чи мобільний телефон – дуже хороші помічники у навчанні
Ці гаджети допоможуть вам вивчати англійську, де б ви не були, таким чином не втрачаючи ваш час марно. Слухайте аудіокниги у довгих подорожах, переглядайте картки у метро або ж читайте цікавий роман, коли ви у заторі. Спілкуйтеся за допомогою відеозв’язку з іншими учнями або листуйтеся з вашими закордонними знайомими. Використовуйте технології, котрі пропонує 21 століття, з розумом.
Отримайте допомогу
Кожне завдання стає легшим, якщо ви намагаєтеся виконати його разом з кимось. Знайдіть собі компанію або навіть друга, якщо ви бажаєте. Це може бути як родич, так і колега з бажанням вивчати англійську мову. Підбадьорюйте один одного, контролюйте та не дозволяйте своєму приятелю здаватися. Ви навіть можете розігрувати діалоги або невеличкі сценки. Зробіть англійську мову частиною вашого дозвілля, спілкуйтеся нею будь-де і будь-коли. Ви побачити результат такої співпраці. До речі, це може стати початком дружніх стосунків.
Контактуйте з іншими людьми по всьому світу
Ви будете здивовані, коли дізнаєтеся, що досить велика кількість людей, котрі розмовляють англійською, зацікавленні у вивченні вашої рідної мови. Зустрічайтеся з ними, спілкуйтеся за допомогою месенджерів та у відео-чатах, допомагаючи один одному. Якщо ви полюбляєте більш типові види спілкування, обмінюйтеся зі своїми знайомими електронними листами. Якщо ви маєте достатньо місця у своєму будинку, ви можете навіть розмістити оголошення на Couchsurfing, запропонувавши туристам, котрі незабаром приїздять до вашого міста, оселитися у вас.
Розмовляйте
Розмовляйте англійською завжди, коли це можливо. Використовуйте вивчені слова за призначенням. Важливою річчю є те, що не потрібно боятися робити помилки, адже це незамінна частина навчання. Без помилок неможливо швидко вивчити англійську мову. І ні в якому разі не дозволяйте будь-кому зупиняти вас. Пам’ятайте, що ваша англійська може бути кращою, ніж ви вважаєте. Ось тому краще побільше говорити, ніж безпорадно мовчати.
Відвідуйте безкоштовні мовні клуби
У великих містах є групи людей, котрі збираються декілька разів на місяць, аби покращити мовні навички чи обговорити певну книгу. Такі клуби не можуть бути корисними для новачків у англійській мові, але для більш досвідчених знавців це прекрасно, особливо коли вони не мають іншої можливості поспілкуватися англійською. Якщо у вашому місті немає такого клубу, започаткуйте його – це весело і корисно.
Експериментуйте
На жаль, а, можливо, і на щастя, для освіти не існує ніякого чарівного рецепту. Ви повинні спробувати різні методи і у кінцевому підсумку знайти той, який підходить вам найкраще. Але існує правило, котре не залежить від будь-яких методів: зробіть англійську мову частиною вашого життя. Використовуйте її у своєму повсякденному житті. Святкуйте ваші успіхи і надихайте інших приєднуватися до вашої справи. Використовуйте будь-які речі і скоро ви побачите, що це працює. І нарешті пам’ятайте, що є люди, які можуть і готові вам допомогти. ЦЕ - ВЧИТЕЛЬ!!! Нехай щастить!
32 цікавих факти про англійську мову:
1. Англійська мова аж ніяк не найпопулярніша мова у світі - вона тримається на третьому місці після китайської та іспанської.
2. Найкоротше речення в англійській мові може складатися з трьох букв (I am (я є)/ I do (я роблю)), а якщо I am скоротити до I'm, то взагалі з двох!
3. Словниковий запас англійської мови налічує 800 000 слів.
4. Найдовші слова в англійській мові:
2. Найкоротше речення в англійській мові може складатися з трьох букв (I am (я є)/ I do (я роблю)), а якщо I am скоротити до I'm, то взагалі з двох!
3. Словниковий запас англійської мови налічує 800 000 слів.
4. Найдовші слова в англійській мові:
- pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis. Доводиться ставити зарубки після кожного складу, щоб не заплутатися, де зупинився при читанні)) А позначає воно назву хвороби дихальних шляхів при вдиханні вулканічного пилу.
- Chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamaugg. Воно має 45 букв (як і попереднє!), 15 з яких «g» і 9 - «a». Це невелике озеро поблизу міста Вебстер, штат Мічиган, США.
5. Єдине в англійській мові речення, яке вважається коректним за наявності 8 однакових слів, розташованих поспіль та без пунктуаційних знаків: «Buffalo buffalo Buffalo buffalo buffalo buffalo Buffalo buffalo» (Бізони з Баффало, налякані іншими бізонами з Баффало, лякають бізонів з Баффало).
6. Рекордсменом за кількістю значень є слово set: 44 основних значення для дієслова, 17 основних значень для іменника, 7 основних значень для прикметника і ще купа всіляких додаткових значень.
7. Найчастіше в англійській мові використовується буква E, а найрідше - Q. Мається на увазі те, як часто ця літера знаходиться в різних словах.
8. Найдавніше слово в англійській мові - town (невелике місто), а також слова: bad (поганий), gold (золото, золотий), apple (яблуко).
9. Слово goodbye (до побачення) це деформація староанглійської фрази «God be with ye» (нехай буде з тобою Господь).
10. Англійське слово slave (раб) має пряме відношення до слов'ян: в стародавні часи германські племена продавали представників слов'янських племен в рабство римлянам.
11. Англійським поетам пощастило, тому що вони не можуть знайти риму тільки до 4 слів: month (місяць), orange (апельсин, помаранчевий), silver (срібло, срібний), purple (фіолетовий). Деякі поети-аматори в пошуках вдалого варіанту намагаються римувати orange з courage (мужність), porridge (каша), arrange (організувати) та іншими схожими за звучанням словами, проте, очевидно, що така рима є притягнутою за вуха.
12. З найскладнішою англійської скоромовкою: «The sixth sick sheik's sixth sheep is sick» (хвора шоста вівця хворого шостого шейха). Навіть носії мови насилу справляються.
13. У слові indivisibility (неподільність) буква I повторюється 6 разів.
14. Goddessship (божественність) - єдине слово, де приголосна буква повторюється 3 рази поспіль. Або ось ще: rhythm (ритм, такт) - найдовше слово з 1 голосною.
15. Речення «The quick brown fox jumps over the lazy dog» (швидка коричнева лисиця перестрибує через лінивого собаку) унікальне тим, що тут зустрічаються всі букви англійського алфавіту.
16. Ще одне цікаве речення: «A rough-coated, dough-faced, thoughtful ploughman strode through the streets of Scarborough; after falling into a slough, he coughed and hiccoughed» (Одягнений у грубий одяг блідолиций задумливий орач крокував вулицею міста Скарборо. Після падіння в болото він кашляв та гикав). Унікальність його в тому, що тут зустрічаються всі 9 варіантів читання буквосполучення «ough». Явний приклад того, що в англійській мові найскладніше - це правила читання (а точніше, їх відсутність).
17. Крапка на буквами «i» та «j» в англійській мові називається tittle (капелька).
18. Almost (майже) - найдовше слово англійської мови, в якому всі букви розташовані в алфавітному порядку.
19. В англійській мові є тільки 4 слова із закінченням на «dous»: tremendous (величезний), horrendous (страхітливий), stupendous (дивовижний) та hazardous (небезпечний, ризикований).
20. Underground (метро, підземний) - єдине слово в англійській мові, яке починається і закінчується на «und».
21. Ну а це вже відомий прикол: stewardesses (стюардеса), це найдовше слово, яке можна надрукувати лише лівою рукою.
22. Символ & колись був в англійському алфавіті. Зараз же він називається «амперсанд» і не вважається літерою.
23. Слово queue (черга) єдине слово, в якому вимова не зміниться, якщо прибрати останні 4 букви.
24. Go (йти, йди)– це найкоротший осмислений вислів в англійській мові.
25. В англійській назви всіх континентів закінчуються на ту ж саму літеру, з якої починаються.
26. Американський президент Бенджамин Франклін зібрав більше 200 синонімів слова drunk (п'яний), включаючи такі шедеври як cherry - merry, nimptopsical і soaked.
27. Слово typewriter (друкарська машинка) - найдовше слово, яке можна набрати на клавіатурі в одному (верхньому) ряді.
28. Англійські слова salary (заробітна плата) і salad (салат) походять від латинського sal (сіль). Перше слово виникло через те, що римським солдатам видавали дозвіл на купівлю солі, а друге - через те, що римляни любили солити зелень.
29. В цілому Інтернеті приблизно 70% займають сторінки англійською мовою.
30. Офіційною мовою штату Іллінойс (США) є «американська», говорити англійською там вважається незаконним.
31. Англійська мова вважається обов'язковою для всіх учнів в Китаї, починаючи з третього класу. В Америці ж, тільки 3% початкових шкіл і 4% середніх шкіл пропонують вивчення китайської мови.
32. Поки ви читаєте цей текст, 700 мільйонів осіб в усьому світі вивчає англійську мову!
Дякую за цікаві та корисні поради!
ВідповістиВидалити